Menu

ALTAN GÜNGÖR - HER TELDEN

ALTAN GÜNGÖR - HER TELDEN

Yöneticilik kariyerine devam ederken, ortaokul yıllarında başladığı müzikten hiç kopmayan Altan Güngör’ün ilk albümü Kalan Müzik’ten yayınlandı.

 

Albüm Satın Al

Yöneticilik kariyerine devam ederken, ortaokul yıllarında başladığı müzikten hiç kopmayan Altan Güngör’ün ilk albümü Kalan Müzik’ten yayınlandı. “Kent Müziği” olarak tanımlanabilecek albüm, çok sayıda müzisyenin yer aldığı, düzenlemelerinde değişik müzik türlerinin izlerini taşıyan bir çalışma. Albümdeki 10 şarkıdan dokuzunun müziği, sözleri ve vokalleri Altan Güngör’e ait.

Altan Güngör Ankaralı. Kimya mühendisliği mezunu olarak yerli ve yabancı şirketlerde yöneticilik yapsa da ortaokul yıllarında gitar çalarak başladığı müzikten hiç kopmadı. Üniversite yıllarında profesyonel olarak müzik yaptı. Ankara’nın ünlü rock grubu Commercial’da gitar ve basgitar çaldı. İş hayatına atıldığında Anonim Reloded grubunda çalmaya devam etti. Yıllardır beste yapan Güngör’ün albüm çalışması ise İsveçli piyanist Maria Petersson ile tanışması sonrası gerçekleşti. Petersson, Güngör’ü İsveç’in önemli müzisyenleriyle tanıştırdı. Ortaya “Her Telden” albümüne akustik karakterlerini veren düzenlemeler çıktı.

Albümde Latin, rock, flamenco, Türk müziği gibi değişik tarzlardaki parçaların düzenlemeleri Altan Güngör, Maria Petersson ve Juan Ochoa Echevarria’ya ait. Echevarria Berkle müzik okulunda dersler vermiş ve Tina Turner ile çalışmış bir müzisyen. Albümde Avrupa’nın en iyi flamenco müzisyenlerinden Eric Sten, bascı Stefan Peterson ve davulcu Mario Ochoa gibi önemli caz müzisyenleri de yer alıyor.

Aynı zamanda bir gezgin ve yelken tutkunu olan Altan Güngör, şarkılarında yaşadığı anları ve yerleri anlatıyor: “Bu şarkılar büyük şehrin kalabalıkları arasında, doğadaki yolculuklarda, mavi denizin sonsuzluğunda ve uzak diyarlarda her telden aşkla yazıldı…”

Son DüzenlenmeCumartesi, 15 Şubat 2014 21:49

SOSYAL MEDYA

BAĞLANTILAR

replika saatler replika saat